Ознака: Крсто Муковски

Вести Македонија

Рускоска: Дамовски, Илиевски и Дурловски не ги исполнуваат условите за амнестија

Ова вечерва во свое гостување на ТВ го изјави обвинителката Русковска. Таа е сигурна дека законот за АМНЕСТИЈА ќе ги спаси од затвор пратениците Љубен Арнаудов, Крсто Мукоски, Сашо Василевски, […]

Колумни

ИГОР ЈУГ: ДА НЕ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ КРСТО И САШО 27 АПРИЛ НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ

Има ли поголемо нacилcтвo од тоа да ги отвориш вратите на paзгнeвeнa толпа народ?!?!? 1. Крсто Муковски, човекот кој од три и половина месеци проведени во пpитвop, машки и храбро […]

Вести

Семејството на Мукоски среде контроверзите за промена на Уставот добило владин тендер од над 680 илјади евра

Семејната фирма на пратеникот Крсто Мукоски обвинет за тероризам за 27 април и еден од осумтемина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ што гласаа за уставните измени од државата добила тендер вреден над […]

Вести

Вељановски до Крсто: матно снимаат камерите, не се секирај

Трајко Вељаноски му пишувал на 28 април 2017 година на пратеникот Крсто Муковски, дека кај вратите во Собранието имало една камера, која снимала матно. Наводно некој му кажал дека кај […]