Ознака: крст

Вести

По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако истиот исчезна

На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше фрлен. Вториот крст беше фрлен по 40 минути откако учесниците не […]

Вести

Во Штип се гураа и влечеа за крстот (Видео)

Гледајте внимателно. Има викање, скандирање, свиркање… Годинава, најголемиот срам се случи на фрлањето на крстот во Штип, кога дојде до тепачка помеѓу луѓето кои се обидувале да го фатат крстот, […]

Занимливости

Божји знак: Огромен крст „исплива“ на плажа

Голем број верници и набљудувачи се собрале на една плажа во јужна Флорида откако на нејзиниот брег испливал огромен дрвен крст. Според пишувањата на американските медиуми, некои од собраните граѓани […]

Контроверзни фајлови

ВАТИКАН НА НОЗЕ: 1500 години стара Библија тврди дека Исус не бил распнат?!

На голема жалост за Ватикан, 1500-2000 години старата Библија којашто беше пронајдена во Турција и која се чува во етнографијата во Музејот во Анкара, открива дел кој се однесува на […]

Издвојуваме

Светиот крст во Прилеп се фрлаше во базенот на хотел Сонце ГА а го фати Дарко Јанкоски

Светиот крст во Прилеп се фрлаше во базенот на хотел Сонце ГА а го фати Дарко ЈанкоскиДваесет и четири годишниот Дарко Јанкоски го фати Светиот крст во Прилеп, кој денеска, […]

Занимливости

Бог секој ден го слушал мрморењето на еден човек се додека една вечер не одлучил да му одговори!

Си бил некој сиромашен и едноставен човек. Навечер, по заморната работа се враќал дома скршен и нерасположен. Љубоморно ги набљудувал луѓето кои се возеле во автомобилите и си уживале. “Нив […]