Ознака: крузер

Вести

МНР: Тројца Македонци се на крузерот кој е под карантин поради коронавирусот

Според последните информации добиени од министерството за надворешни работи на Јапонија, потврдено е присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу Јокохама, Јапонија. Причина за задржување на […]

Вести

Патничката на италијанскиот крузер нема коронавирус

Патничката на италијанскиот крузер, за која имаше сомневање дека е заразена со новиот коронавирус, го нема тој вид на вирус, изјави портпаролот на италијанското Министерство за здравство. Тоа го потврдиле […]

Занимливости

Брачна двојка пензионери со крузер крстареле и шверцувале кокаин

Повозрасна брачна двојка е уапсена откако големо количество кокаин било запленето во нивниот багаж по крстарење од Карибите до Европа. Седумдесет годишна жена и нејзиниот две години постар сопруг се […]

Вести

Четворица повредени и еден загинат во несреќа на најголемиот крузер во светот

Еден член на екипажот загина, а четворица други се повредени во несреќата што се случи на најголемиот брод за туристички патувања во светот „Хармонија на морињата“, соопшти компанијата сопственик на […]

Вести

Крузер четири дена без гориво, патниците се тепаат за храна

Лускузниот брод “Карнивал Триумф“ останал без гориво, среде Мексиканскиот залив по пожар во погонскиот дел на бродот.  Светските медиуми јавуваат дека состојбата на бродот е драматична поради недостигот на струја, […]