Ознака: крцкави компири

Кулинарство

Со вкус на пармезан: Најлесниот рецепт за крцкави компири од рерна

Компирите се непресушна гастрономска инспирација, а можат да се подготват на многу едноставни начини. Овој рецепт со фантастична комбинација на зачини ќе му даде посебен вкус на компирот и неверојатна […]

Кулинарство

Однадвор крцкав, а одвнатре мек: Сме пробале печен компир на многу начини, но овој е на врвот на скалата!

Феноменално крцкава кора однадвор, а одвнатре мек, ароматизиран со рузмарин.Состојки: компири средна големина маст малку крупна морска сол малку маслиново масло 1-2 лажици оцет зачини (рузмарин или др. по желба) […]