Ознака: кршење на Уставот

Вести

Талат го крши Уставот, СДСМ аплаудира

Со поздравно обраќање на албански јазик, Талат Џафери од претседателската фотелја, на првата собраниска седница по спорниот избор за претседател на парламентот ги прекрши Уставот, Законот за употреба на јазиците […]