Ознака: кршливи нокти

Живот

Не можете да спиете, имате кршливи нокти или косата ви паѓа? Еве што ви недостига!

Заморот и несоницита сугерираат проблеми со  надбубрежните жлезди , жлезди кои го произведуваат хормонот на стресот. Заморот со запек, паѓање на косата, кршливи нокти и дебелеење – покажува дека веројатно […]