Ознака: Ксенија Бујишиќ

Сцена

Се породи поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ- кога ќе дознаете како ќе се вика бебето се ќе ви стане јасно

Се породи српската водителка која беше во емотивна врска со синот на Цеца и на свет донесе девојче. Таа откако раскина со Вељко Ражнатовиќ започна нова врска од која остана […]

Сцена

Снаата на Цеца проговори…

Вељко Ражнатовиќ, од неодамна е во врска со Ксенија Бујишиќ.Од парот се крена голема прашина, а дополнително внимание на друштвените мрежи, предизвикала Ксенија. Таа на својот Инстаграм, го променила презимето […]

Сцена

Цеца пресуди: Еве што мисли за новата девојка на Вељко!

Вељко Ражњатовиќ, син на најпопуларната балканска ѕвезда Цеца Ражњатовиќ, е во врска со младата водителка Ксенија Бујишќ. Најголемата ѕвезда на нашите простори, Светлана-Цеца Ражњатовиќ го сподели своето мислење за новата […]