Ознака: Ксенија Пајчин

Сцена

Пред 11 години српската пејачка беше убиена, а нејзината сестра беше многу мала- денес порасна во вистинска убавица која е копија на неа

Денеска се навршуваат 11 години од трагичната смрт на познатата пејачка Ксенија Пајчин, а тагата и болката на нејзините најблиски е се уште свежа. Кога се случи една од најголеми […]

Сцена

Седум години од смртта на Ксенија Пајчин – еве што точно се случило на тој кобен ден

Љубовта на една од најубавите пејачки на Балканот Ксенија Пајчин и десет години помладиот Филип Каписода се роди на прв поглед во јули 2008 година. Се запознале на море во […]

Сцена

Како да ја насетуваше смртта: Еве што Ксенија Пајчин сторила пред да настрада!

Пред седум години се случи најголемата трагедија на српската естрада. На 16.03.2010 Филип Каписода ја уби Ксенија Пајчин и потоа извршил самоубиство.Ксенија зад себе  остави неколку албуми, бројни хитови, а […]

Сцена

Седум години од смртта на Ксенија Пајчин и Филип Каписода

Денеска се навршуваат седум години од смртта на Ксенија Пајчин и Филип Каписода.На поменот прв дошол нејзииот пријател Бане Девиќ. Пристигна половина час пред да започне поменот, запалил свеќа и […]

Сцена

Погледнете кој познат пејач ѝ е братучед на покојната Ксенија Пајчин!

Братучедот  Ксенија исто така го носи презимето Пајчин, но  ретко кој го  знае неговото  вистинско име.Ретко кој  знае дека покојната оејачка Ксенија Пајчин била братучетка на познат  пејач по  народна […]