Ознака: КСС

Вести

Првиот човек на КСС избркан од работа

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) обвини дека се вршат притисоци врз синдикалните лидери и најави дека доколку ваквите притисоци не престанат ќе излезат на протест и ќе преземат активности за […]

Вести

КСС: Да се реши кризата и да се зачува унитарноста на државата

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) изразува загриженост за политичката криза и бара побрзо решение за излез од сегашната состојба и стабилизирање на државата по сите основи со максимален […]