Ознака: Куангжу

Вести

Се урна хотел во кој имало заболени од коронавирус, 70 луѓе се затрупани

Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу. Спасувачите досега извлекоа 23 лица. Хотелот служел како карантин за болни од новиот […]