Ознака: куатро

Автомобилизам

Пет милиони автомобили Audi со QUATTRO погон – победа на супериорната технологија

Пет милионитиот автомобил Audi со QUATTRO погон излезе од производната лента33 години успех со QUATTRO погон на пат и во мотоспортот AUDI AG прославува еден многу специјален настан – 5 000 000 […]