Ознака: Куба

Вести

Два лека од Куба се покажаа значително ефикасни против КОРОНА ВИРУСОТ

Два лека од Куба се покажаа значително ефикасни против КОРОНА ВИРУСОТ Властите од Куба известија дека употребата на два лека развиени од кубанските компании за биотехнологија значително ја намалува смртноста кај нив. Во […]

Вести

Во Куба како последица од „Ирма“ загинале најмалку 10 луѓе

Во Куба како последица од „Ирма“ загинале најмалку 10 луѓе Најмалку 10 луѓе загинаа во налетот на ураганот Ирма низ Куба за време на викендот, соопштија денеска кубанските власти. Со тоа, […]

Вести

Фидел Кастро пред смртта побарал да му исполнат само една желба

Кубанскиот претседател Раул Кастро најавил дека Куба ќе забрани подигнување споменици и именување на улици во чест на неговиот брат и симболот на револуцијата Фидел Кастро, заради неговата желба да […]

Сцена

Саша Ковачевиќ ја раскина долгогодишната врска: Откриена причината зошто пукна љубовта!

Познатиот пејач Саша Ковачевиќ  и  Јована Јоциќ, студентка од Белград, не се виделе полни два месеци. Поп ѕвездата почнал врска со Јована, нешто пред повеќе од 4 години, а изгледа  […]

Занимливости

Видео: Кој во петокот го спаси светот од катастрофа?

Спектакуларниот феномен од  петокот очекувано предизвика подеднакво спектакуларни теории бидејќи во  природата на многу луѓе е да гребнат под површината и кога тоа има смисла и кога нема. Како што […]