Ознака: кувар

Живот

Кувар убил човек, бидејќи наместо зачини во храната ставил пестициди

Дека е прашање на грешка, а не смислено дело, говори и фактот што и самиот кувар го јадел тој исти ручек, кој бил отровен, објавила кинеската новинска агенција Ксинхуа. Од […]