Ознака: куглоф

Кулинарство

Магичен куглоф со ф’стаци: Рај за очите и блаженство за устата!

Потребни се само 50 грама ф’стаци! Куглофот со ф’стаци и чоколадо се подготвува еден час, а потребно е само да се набави калап за колачи. Ако немате тркалезен калап, истурете […]

Кулинарство

Доручек или вечера: Само мешате и имате вкусен куглоф со маслинки и салама

Вкусен појадок или ручек за сите сетила. Состојки: 4 јајца 1 шолја кисело млеко ½ шолји масло сол 3 шолји брашно 1 лажиче сода 150 гр. сирење 5-6 кисели краставички […]