Ознака: кулинаство

Занимливости

Верувале или не, постои КОРОНА-БУРГЕР: „Ако се плашиш од нешто, треба да го изедеш“!

Во време на корона-криза, професионален готвач од Ханој, главниот град на Виетнам, се обидува да го подигне духот кај луѓето со новиот „Корона-бургер”. -Има една шега – ако се плашиш […]