Ознака: кумановец

Македонија

Кумановец ограбен од сопатник кого го примил во своето возило за да го превезе

Кумановец во своето возило качил сопатник кој потоа му се заканил и му одзел пари, информира денеска СВР Куманово. Настанот во полицијата, вчера го пријавил 51-годишниот Р.Ф кој кажал дека […]

Вести

Холандската полиција задуши кумановец при апсење затоа што…

Македонски државјанин од Куманово со албанска етничка припадност е задушен од страна на полицајците додека се правеле обиди да го уапсат во еден трговски центар.Точните причини за смртта не се […]

Вести

Кумановец приведен за недозволено поседување оружје и муниција

По претходно добиена Наредба за претрес на дом и други простории од судија на претходна постапка, полициски службеници од СВР Куманово вчера во периодот од 20.00 часот до 23.15 часот, извршиле претрес […]