Ознака: кумановско Лопате

Црна хроника

Пронајдени бомби во кумановско Лопате

На 05.10.2020 во 16.45 часот било пријавено дека на стариот пат кон с.Лопате, кумановско, биле пронајдени пет бомби-кашикари како и две рамки за автоматска пушка(завиткани во најлонска кеса), кои најверојатно […]