Ознака: кумановско

Македонија

Камион со 81 мигрант излетал од патот близу Кумановско Черкезе

Камион во кој се превезувале мигранти, вчера излетал на улицата “Железничка“ во Куманово, потврди денеска МВР. Според соопштението на полицијата, вчера во 23 часот, полициски службеници на автопатот Куманово-Табановце дале […]

Црна хроника

Еден починат и еден повреден во сообраќајка во Кумановско

На локалниот пат с. Слупчане – Куманово патничко моторно возило “БМВ“ со кумановски регистерски таблички, управувано од Р.З. (21) од с. Липково – Кумановско удрило во двајца сопружници-пешаци Ф.Д. (34) […]