Ознака: кума

Занимливости

Потресна исповед на кума: Во плико ставила 20 евра, а потоа невестата ја изненадила со својата изјава

Финансиската состојба и била лоша и не можела да даде многу, па затоа невестата ја изненадила со неочекуван гест. Еве што напиша таа: – Минатиот викенд се мажеше мојата најдобра […]

Живот

Кума во плико ставила 20 евра а потоа невестата ја изненадила со својата изјава

Несекојдневна сцена на венчавка во Србија, објави анонимна девојка која викендов и се мажела најдобрата другарка , па како што е редот таа била поканета да биде кума.Финансиската состојба и […]

Сцена

Марта Савиќ направи скандал на свадба: Била кума, а еве што сторила…

Пејачката Марта Савиќ, сопругата на Миле Китиќ, била сведок на општинско венчавање на еден естраден пар, продуцентот Мирко Гавриќ и  Драгана Ракчевиќ.Марта Савиќ, фолкерката која му е сопруга на Миле […]

Сцена

Кумата Вера живее во страв од семејството Марјановиќ: Не смеам да писнам!

Кумата Вера, која била личност од доверба на семејстовото Марјановиќ, била видена во едно белградско кафуле со Рада Матиќ од Виена, жената со која беше откриено дека сопругот на Јелена […]

Сцена

Кумата Вера живее во страв од семејството Марјановиќ: Не смеам да писнам!

Кумата Вера, која била личност од доверба на семејстовото Марјановиќ, била видена во едно белградско кафуле со Рада Матиќ од Виена, жената со која беше откриено дека сопругот на Јелена […]