Ознака: купувачи на недвижности

Вести

Фејсбук обвинет за дискриминација на купувачите на недвижности

Американското Министерство за домување и урбано планирање ја даде на суд социјалната мрежа Фејсбук, поради „ширење, дозволување и предизвикување“ незаконска дискриминација на потенцијалните купувачи на недвижности, објави „Вашингтон Пост“. Министерството […]