Ознака: купувачи

Занимливости

Купувачи од продавница исфрлиле жена која не носела маска

Видеото на лути њујорчани како исфрлуваат жена, која не носи маска во продавницата, се рашири на социјалните мрежи. Снимката од 21. секунда е прегледана неколку милиони пати и се прикажани […]

Вести

НА ОВИЕ РАБОТИ ЗАБОРАВЕТЕ ВО МАРКЕТИТЕ: Граѓаните ги испразнија рафтовите, овие намирници се купуваат на големо

И утрово скопјани со повеќе торби полни со намирници за јадење излегуваа од маркетите. Стравот од коронавирусот го компензираа со купување залихи храна што започна уште вчера. Дел од рафтовите […]

Занимливости

Погледнете како продавачка ги мами купувачите

На интернет кружат фотографии снимени од безбедносни камери на еден пазар во Индонезија на кои се гледа како продавачка на прилично дрзок начин ги мами купувачите зад пултот. Откако ќе […]

Занимливости

Стар пар одлучил да ја продаде куќата по 76 години, купувачите уште на врата останале зачудени од…

Стар пар одлучил да ја продаде куќата по 76 години, купувачите уште на врата останале зачудени од…Пред точно 76 години, најстариот австралиски брачен пар, Том(103) и Џин(100), купиле куќа во […]