Ознака: купување

Занимливости

Купувате половен автомобил? Следете ги овие пет златни правила

Оваа година низ светот се продадоа далеку помалку автомобили, и половни и нови. Побарувачката за нови возила стагнира најмногу како резултат на КОРОНА кризата, а и половните не се поштедени. […]

Вести

Домашната платежна картичка најмногу користена за во маркети

Граѓаните кои добија „домашна платежна картичка“, најмногу пазареле во маркетите (89 проценти), потоа во ресторани, за облека и обувки, мал дел за во аптеки. Министерката за финасии Нина Ангеловска на […]

Вести

Македонските граѓани во март потрошиле 10,1 милион евра онлајн

Близу 30 милиони евра потрошиле македонските граѓани на е-продавници во првите три месеци од годинава, а само во март 10,1 милион. Анализата на Асоцијацијата за е-трговија покажува дека во текот […]

Занимливости

Доколку купувате половен автомобил бидете внимателни и проверете двапати – на овие автомобили најчесто им ја враќаат километражата

Во Велика Британија засега враќањето на поминатите километри кај половните автомобили не е толку честа појава, но затоа во останатиот дел од Европа таквиот случај расте од година на година. […]

Живот

Намирници што не вреди да се купуваат во големи пакувања

Големите пакувања на храна гарантираат пониска цена за производот. Ако имате големо семејство или подготвувате прослава, ова ќе биде добро за вашиот буџет. Но, помалите семејства не само што нема […]

Занимливости

Зошто сè повеќе луѓе купуваат алишта на старо, а тоа не е поврзано само со цената?

Дру Баримор, Зои Дешанел и Ен Хатавеј се само некои од познатите личности што купуваат на старо (second-hand) и не одбиваат да зборуваат за тоа. Тие не го прават тоа […]

Технологија

Сега ќе може да купувате преку Инстаграм…

Дефинитивно, денеска Инстаграм е број еден апликација во светот. Таа ја претстави својата функција која на корисниците ќе им овозможи да ги купуваат производите директно преку оваа платформа. Досега, корисниците […]

Живот

3 правила за купување во продавници за половна облека

1. Квалитет Ниските цени можат да бидат навистина примамливи, но бидете рационални и обрнувајте внимание на сите материјали. Купувајте ги само оние парчиња кои ви изгледаат навистина квалитетно. Избегнувајте облека […]