Ознака: куп на конфедерации – интересно

Меѓународен фудбал

Видео: Кандрева го „матираше“ Касиљас на мајсторски начин, со „паненка“

Италијанскиот репрезентативец, Антонио Кандрева (Лацио), го матираше Икер Касиљас на вчерашното полуфинале во пенал рулетот против селекцијата на Шпанија, но сепак, ова ремек дело не беше доволно за победа на […]

Меѓународен фудбал

Видео: Како Шакира го проследи пеналот на Пике

Пике беше сигурен во пенал-рулетот на полуфиналниот меч меѓу Шпанија и Италија во рамките од Купот на Конфедерациите, шпанците победија, а по којзнае кој пат во центарот на вниманието е […]