Ознака: курдски бунтовници

Вести

Турција извршила воен напад врз позиции на курдските бунтовници во Ирак

Турција извршила воен напад врз позиции на Курдската работничка партија (ПКК) во Ирак, во кој се убиени 20 борци, јави турската приватна телевизија НТВ.Турската армија редовно врши воени напади врз […]