Ознака: Курсаџии

Сцена

Актерката од Курсаџии се огласи: „Уште не верувам дека сум жива, ми се случи голема трагедија“

-„Ми беше пукано во глава, оперирана сум и ќе бидам добро. Не можам да разговарам, хоспитализирана сум, но не ми се загрозени виталните функции.“ – рекла актерката Ивана Панзаловиќ, неколку […]

Сцена

Познатиот Курсаџија ќе учествува во „Твоето лице звучи познато“

По пејачките Тијана Дапчевиќ и Едита Арадиновиќ, откриен е и нов учесник на шоу програмот „Твоето лице звучи познато“.Станува збор за познатиот актер Бане Видаковиќ, кој публиката до солзи ја […]