Ознака: Курто Дудуш

Македонија

По вчерашниот инцидент се огласи градоначалникот на Шутка

Курто Дудуш, градоначалник на општина Шуто Оризари, по вчерашниот инцидент во кој повредени беа три лица ги повика своите сограѓани да останат смирени и да покажат трпение, за успешно спроведување […]