Ознака: куршум

Вести

Тетовчанец погоден во глава од залутан куршум!

 З.П.(28) од Тетово денеска околу 15 часот бил повреден од заталкан куршум додека го управувал неговиот автомобил Ситроен Ц4, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.Инцидентот се случил на булеварот […]

Вести

Девојче застрелано додека седело во двор

Четиринасет годишно девојче било погодено од куршум во ногата во саботата вечерта во скопско Глумово.Како што информираат од полицијата инцидентот се случил во саботата околу 20:30 часот, додека девојчето во […]

Контроверзни фајлови

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО: Хитлер не се самоубил, туку избегал и умрел од старост!

Иако официјално се знае дека Хитлер и неговата жена Ева Браун се самоубиле за да не ги фатат, освен недостатокот на факти, и најновите детални истражувања сега потврдуваат дека тие […]