Ознака: Кутињо

Црна хроника

Почина легендарниот бразилски фудбалер Кутињо

Легендарниот бразилски фудбалер Антонио Вилсон Вијеира Онорио, познат како Кутињо, почина во 75-та година од животот. Тој во јануари беше хоспитализиран заради воспаление на белите дробови, а како последица од тоа […]