Ознака: кученце Бу

Занимливости

Збогум за едно од најпознатите кученца на светот

Едно од најпознатите кученца на светот, Бу, починало вчеравечер во сон, објави неговата сопственичка Ајрин Ан на Фeјсбук. Најслаткиот померанец на светот угинал на 12 години, а причината за смртта, […]