Ознака: кучето „Чудо“

Живот

Кучето „Чудо“ преживеа еден месец под рушевини

Помина еден месец откако Бахамите беа погодени од ураганот „Дориан“ при што загнаа 10 лица, а уште стотици се водат за исчезнати. Спасувачите од рушевините извлекоа куче кое преживеало откако се […]