Ознака: Куче скитник

Вести Македонија

Куче нападна тинејџерка во Ново Лисиче

Вчера околу пладне во Полициската станица Аеродром, Д.К. (43) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на булевар “Видое Смилески-Бато“, неговата 17 годишна ќерка била нападната од куче, […]

Македонија

Уште еден скопјанец каснат од куче скитник

Четириесет и деветгодишиот И.К. од Скопје е нова жртва на кучињата скитници. Вчера околу 11:00 часот додека се движел по улицата „Македонија“ бил каснат од куче-скитник. По нападот лекарска помош […]