Ознака: кујна

Кулинарство

ТОПЛО-ЛАДНО

Вкусот на топло и разлеано чоколадо совршено се совпаѓа со свежината на сладоледот од ванила. Фантастичен десерт, многу едноставен за правење (откако ќе научите колку точно минути да го печете!). […]

Здравје

Искомбинирајте ги овие четири намирници и килограмите сами ќе исчезнат

Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е од голема важност бидејќи е […]

Живот

Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот дури и на најобичната кујна

Ако сакате да го промените изгледот на целата кујна со еден детаљ, доволно е да ставите златни рачки. Тајната е во златните рачки: Детаљ што веднаш ќе го подобри изгледот […]

Занимливости

Ослободете се од трвдокорните дамки во кујната со помош на овој производ за автомобили

Сите оние кои го испробале овој трик велат дека исчистената површина била сјајна. Но, ова не е единствената предност. Ако сте од оние луѓе кои не сакаат да чистат веднаш, […]

Занимливости

НИКАКО НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ ВО ОВАА ПРОСТОРИЈА: Ако овие 5 работи ви се во кујната, веднаш да ги тргнете – ризични се по здравјето

Кујната е главното место во куќата, нејзиното срце, нејзината душа. Затоа е клучно да не чуваме некои работи во оваа просторија, бидејќи тие можат да предизвикаат опасни ситуации и да […]

Кулинарство

Бабите знаат најдобро, еве зошто овие три работи секогаш ги имаат во кујна

Нашите баби се секогаш грижливи и воглавно попопустливи од родителите. Во кујните на бабите секогаш има храна со неверојатен вкус што никогаш не се заборава. Што и да подготват, нивната […]

Сцена

Новата снаа на Брена дојде во нивниот дом и веднаш го направи ова- очигледно има вистина во она што сите го зборуваат за неа!

Сандра Миљаковиќ е девојката на Виктор Живојиновиќ за која сите зборуваат во последните неколку недели. Таа сега покажа и што прави со своето момче. Сандра Миљаковиќ е девојка на синот […]