Ознака: кујнски трикови

Занимливости

Ставете 3 обични СУНЃЕРИ во фрижидер: ТРИК кој ќе ви заштеди „брдо пари“

Повеќе нема фрлање овошје и зеленчук бидејќи скапале за брзо време. Идеите на обични луѓе се навистина генијални. На пример, дали знаевте дека ставањето на 3 сунѓери во фиоката на фрижидерот […]

Видео

ЗЕМА ЛАЖИЧКА И ПОРТОКАЛ и со 1 потег ги воодушеви сите: Оваа ФИНТА ќе ја користите секогаш!

Зема лажичка и портокал, и со еден потег ги воодушеви сите…Многумина од нас мразат да чистат овошје, но со овој трик, работата и тоа како ќе ви се олесни. Има […]

Кулинарство

На маките им дојде крајот: Научите како да исечете кромид без да плачете!

На маките им дојде крајот: Научите како да исечете кромид без да плачете!Џек Скалфани има едноставно решение кое ќе ви помогне помалку да плачете за време на сечкањето кромид. Тајната […]

Видео

Видео: Зема лажица и ја стави врз конзервата, Причина? За ОВОЈ ТРИК сигурно не сте знаеле!

Видео: Зема лажица и ја стави врз конзервата, Причина? За ОВОЈ ТРИК сигурно не сте знаеле!Веднаш во старт да кажеме дека обожаваме клипови од кои можеме нешто и да научиме. […]