Ознака: куќа на страв

Занимливости

Срушена “Куќата на стравот”, најголемата скопска мистерија

Само прав остана од најголемата скопска мистерија.  Викендов багери ги расчистуваа остатоците од „Куќата на стравот“ во скопската населба Црниче. На местото на кое со децении стоеше мистериозната куќа сега […]