Ознака: куќа

Занимливости

Изнајмија куќа со прекрасен поглед: Едно утро беа сведоци на сцена на која не се надеваа ниту во најлудите соништа

Туристите кои престојувале во познато одморалиште имаа можност да видат многу невообичаена сцена. Тод Требони и неговото семејство изнајмија куќа која има џакузи на отворено и е позната по својот […]

Занимливости

Ја продале куќата, купиле комби и го претвориле во дом од бајките: Со малку креативност и добра организација сè е можно

Мерипјер и Доминик од Канада одлучиле да го обиколат цел свет и потполно да ги променат своите животи. Тие ја продале својата куќа, купиле комби и го преуредиле во вистински […]

Занимливости

КУПИЛ КУЌА ПОЛНА СО ЃУБРЕ, А ПОТОА НАШОЛ БОГАТСТВО: Открил ретки монети, накит, скапа облека, а само едно нешто задржал за себе

Кога купил куќа полна со прашина, кутии и разни ѓубре, Алекс Арчболд од Канада не можел да претпостави дека го направил потегот на својот живот. Имено, Архолд, кој инаку се […]

Занимливости

Куќа совршена за квалитетен зимски одмор

Деновиве сме доста изложени на стрес и има ретки ситуации во кои можеме целосно да се опуштиме, а многумина имаат тешкотии со спиењето, што го отежнува исполнувањето на секојдневните обврски […]

Вести

Земјотресот во 15:25 предизвика штети во куќи во Галичник

Последниот во низа земјотреси во мавровскиот регион во 15:25 предизвикал штети во одделни куќи во Галичник. Во објава на Месната заедница Галичник на Фејсбук споделени се фотографии од штетите на […]

Занимливости

Вртоглава цифра – Погледнете за која цена се продава куќата на Елвис Присли

Некогашната вила на Елвис Присли, со седум спални соби, рибник во дворот и традиционална јапонска чајџилница, се продава за скоро 30 милиони американски долари. Имотот се наоѓа во Лос Анџелес. […]

Сцена

Ја менува оваа одлука од корен: Короната и донесе голема промена на Цеца ова лето, за неа таму веќе нема место

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ ова лето за прв пат по долго време ќе направи голема промена во нејзината навика да летува надвор од земјата, особено на Кипар. Имено пејачката вообичаено […]

Црна хроника

Избегната трагедија во Скопје: Татко и син се спасија од проектил кој им го проби покривот на куќата

На 15.07.2020 околу 22.15 часот во Полициската станица Центар, С.Ф. од Скопје пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од семејната куќа на ул.„Мирослав Крлежа“, […]