Ознака: куќа

Дестинации

Ова гратче продава куќи за 1 евро, но доколку купувачот прекрши едно правило ќе мора да плати казна

Властите од местото Cinquefrondi, во италијанскиот град Калабрија, покренале програма која што овозможува во нивната општина да се купи куќа за едно евро. Според зборовите на градоначалникот на општината, програмата […]

Сцена

На продажба куќата во која популарниот актер беше пронајден мртов

Популарниот актер, покојниот Робин Вилијамс живееше во луксузна куќа со средноземен стил во 2014, каде и си го одзеде животот. Куќата која има шест спални соби и шест купатила сега […]

Занимливости

Неверојатна можност: Изнајмете ја куќата во која е роден Хари Потер

Ако сте фан на најпознатиот волшебник на светот тогаш сигурно ќе ве израдува веста дека сега можете да преспиете во куќата во која е роден. Неверојатна можност: Изнајмете ја куќата […]

Занимливости

Никој не сака да го купи неговиот дом од детството – погледнете ја куќата во која пораснал Доналд Трамп

Куќата во Квинс, во Њујорк, ставена е на оглас за продажба со цена која е дупло поскапа во однос на останатите куќи кои се наоѓаат во соседството. Станува збор за […]

Сцена

Спа центар, базен, Цеца направи комплетен ремонт на вилата

Една од најпознатите српски пејачки, Светлана Ражнатовиќ од својот дом направи вистинска оаза. Цеца со своето семејство живее во луксузна вила, а од неодамна реши во својот дом да направи […]

Занимливости

Хонг Конг е толку скап што архитектите ќе започнат со градење на домови од десет метри квадратни

Хонг Конг стана толку скап за градење што е незамисливо да купите стан доколку немате доволно финансиски средства. Поради тоа архитектите се сетиле да изградат куќи кои се протегаат на […]

Сцена

Бекамови го покажаа својот дом вреден 31,5 милион фунти

Пензионираниот фудбалер Дејвид (43) и неговата сопруга, поранешната пејачка и модна дизајнерка Викторија Бекам (44), се големи љубители на социјалните мрежи благодарение на кои нивните обожаватели често имаат шанса да […]

Сцена

Сите го обожаваат „Сам дома“: Погледнете како денес изгледа куќата во која се снимаше филмот

Поминаа 28 години од премиерата на филмот „Сам дома“, но тој сè уште е популарен, особено за време на божикните и новогодишните празници. Куќата во која е снимен филмот навистина […]