Ознака: куќа

Сцена

Ова е осомничениот за нападот во куќата на Цеца

Немања Арсеновиќ (32) викан Арса, е осомничен дека заедно со Сенад Махмути (30) во неделата, повеќе пати удирале со автомобилите во домот на српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ. Арсеновиќ бил […]

Сцена

Ограбена куќата на Ријана вредна 7 милиони долари

Во вторникот вечерта, полицијата доби повик дека куќата на пејачката Ријана е ограбена. Полицајците веднаш дошле на местото на настанот и почнале да истражуваат. Во Холивуд Хил, во крајот каде […]

Сцена

Домот повеќе не и е ист- по нападот во куќата на пејачката се огласи Цеца

Денеска во 6:45 часот непознати лица со два автомобили од марката „Мини Купер“ и еден караван ја нападнале куќата на фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ. Според српските медиуми тие со […]

Занимливости

Куќата во која е роден Хари Потер никој не ја сака- година дена се продава

Куќата во која е роден волшебникот Хари Потер и понатаму е на продажба една година откако е објавен огласот. Куќата од 14 век во областа на Лавенхам е на продажба […]

Црна хроника

Пожар пеплоса куќа во Хиподром

Синоќа околу 03.00 часот пожар избил во куќа на улицата „Жан Жорес“ во Хиподром, Гази Баба. Според Министерството за внатрешни работи куќата е целосно опожарена.Од таму информираат дека нема повредени […]

Вести

„Алфа“ открива: Кои се лицата зад мистериозната куќа на „Омерта“ во Гази Баба?

Веднаш по доаѓањето на СДСМ на власт почнува да испливуваат на површина криминалните структури кои долг период беа потиснати од полицијата, почнаа престрелки, насиства и уцени да се случуваат на […]