Ознака: куќен притвор

Вести Македонија

Судија и определи куќен притвор на заменичката на Боки 13

Обвинителката Вилма Рускоска поднесе предлог за определување на мерка притвор, а судијата Ненад Савески и определи куќен притвор на Јасна Мандиќ, потретседателката на “Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски и директорка на […]

Македонија

Уште 30 дена куќен притвор за Стевчо Јакимовски

Кривичниот суд во Скопје му определи нови 30 дена куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски во истрагата којашто ја отвори Обвинителството за гонење организиран криминал и […]

Македонија

Двајца министри во притвор, еден во куќен притвор, Димовски на чекање

“Лицата се осомничени дека во својство на министри за земјоделство, шумарство и водостопанство и нивни заменици во одреден период склучувале договори за закуп на земјоделско земјиште, кои не ги раскинувале […]

Македонија

СЈО одлучи – куќен притвор, се чека одлука на Судот

На барањата на обвинетиот поранешен министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и на поранешниот генерален секретар, Кирил Божиновски осомничени во предметот „Титаник” мерката притвор да им се замени со […]