Ознака: куќи

Занимливости

Цела населба се претворила во замрзнато кралство

Снежната бура која неодамна го погоди западен Њујорк создала глетка од бајките на езерото Ири. Температурата се спуштила под нулата, а силните ветрови ги кревале брановите на езерото. Водата прскала […]

Вести

Полицијата ги утврдува причините за пожарот кој запали две куќи во Прилеп

Екипи на крим-техника од полицијата и од јавното обвинителство во Прилеп попладнево ги утврдувааат причините за пожарот во кој изгореа две куќи во Прилеп на улица „Круме Волнароски“.Противпожарните екипи кои […]

Црна хроника

Изгореа две куќи во Прилеп – ова се деталите!

Две куќи изгореа изутринава во силен пожар на улицата „Круме Волнароски“ во Прилеп, информираат од Прилепската противпожарна единица.Според Станко Колески, командир на Противпожарната единица нема повредени, но причинета е огромна […]

Локална самоуправа

Објавен огласот за продажба на 55 парцели во Општина Штип

Според портпаролот на Општината Драган Ристов, парцелите за куќи се по цена од едно евро за метар квадратен. Најмалата е околу 400 метри квадратни, а најголемата околу 500.– Локации за […]