Ознака: куќни слави

Вести

Куќните слави без гости, смеете да поканите само 4 лица

Како што најави министерот Филипче на денешната прес-конференција донесена е одлука за препорака на нови мерки, а таа подразбира забрана за семејни поголеми прослави и забави во домашни услови, како […]

Живот

Ова никако не смеат да го прават домаќините за време на куќна слава

Православниот заштитник на еден македонски дом се обележува со одредени правила и обичаи. Меѓутоа, многу од обичаите немаат никаква врска со нашата традиција. Се повеќе има домаќини кои себеси си […]