Ознака: лабуристи

Вести

Лабуристите победија на изборите на Малта

Лабуристичката партија на Малта победи на општите избори и се врати на власт по 15 години минати во опозиција, покажуваат изборните резултати објавени во неделата.Победата на малтешките лабуристи се смета […]