Ознака: ЛАВДРИМ МУХАЏАХЕРИ

Балкан

Уапсени џихадисти од Косово кои по команда на Мухаџери планирале напади на цркви

Косовската полиција уапсила 19 лица, во последните 10 дена, под сомнение дека се поврзани со ИД и дека планирале напад на Косово и во Албанија.Во соопштението на косовската полиција, се […]