Ознака: Лавров

Вести

САД на сила сака да ја внесе Македонија во НАТО, вели Лавров. Меѓусебни препукувања за уставните измени

Уставните измени во Македонија се наметнати со уцени, поткуп и со директна вмешаност на странски дипломати, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во интервју за грчкиот весник „Ефимерида”, […]