Ознака: ладен прелив

Кулинарство

Рецепт за палачинки со ладен прелив од кафе и вкус на бадем

Легендата за ликерот датира од 16 век кога Бернардино Луини, познат сликар и голем обожавател на Леонардо да Винчи, насликал фреска со мотив на Дева Марија во Сароно. Како модел […]