Ознака: ладен

Занимливости

Детали од убиството на Осама бин Ладен

Анонимен американски командос од елитната „Екипа 6“ на „фоките“, во интервју за списанието „Ескваер“, објасни како го убил водачот на Ал Каеда, Осама бин Ладен.  Името на триесет и петгодишниот […]