Ознака: ладилник

Занимливости

Дали знаете што значи оваа ознака на ладилникот? Никој не и обрнува внимание, но открива многу важна работа

Дали забележавте ознака во форма на снегулки на вашиот фрижидер? Претпоставувате дека има врска со замрзнувањето на храна, но што навистина значи ? Во случај да не сте знаеле, снегулките […]

Живот

Мислела дека синот има грип, а потоа тој умрел! Причината е бизарна

Кога ќерката на Сара Клебс, Каролина се пожалила на главоболка, а нејзиниот син Гавин повраќал, претпоставила дека семејството фатило грип, меѓутоа нешто друго било во прашање.Дошло до истекување на јаглерод […]

Живот

Дали ја чувате лубеницата во ладилник? Воопшто не сте ниту свесни колкава грешка правите!

Едно недамнешно истражување спроведено од страна на американското министерство за земјоделство покажува дека сите ние коишто лубеницата пред конзумирање ја ставаме во ладилник всушност – премногу грешиме.Според зборовите на стручњаците, […]

Живот

Откако ќе го прочитате ОВА, никогаш повеќе нема да го оставате млекото на вратата од ладилникот

Eкспертите предупредуваат дека е штетно за нашето здравје доколку редовно го чуваме млекото во преградите на вратата од фрижидерот, што многумина по навика и го прават.Образложението е едноставно. Температурата не […]

Живот

Ладилниците се полни со БАКТЕРИИ! Колку често треба да се чистат и како правилно да го направите тоа!

Еве некои   многу  корисни советиЛадилниците би требало  добро и  темелно да се чистат  на 3-  4 недели, за да се намали  нивото на бактерии, но и за да се отстранат […]

Занимливости

Потрошувачката на струја се зголемува за 75 проценти со секој сантиметар мраз во ладилникот!

Мразот што се наталожува на ѕидовите на фрижидерите придонесува за зголемување на потрошувачката на електрична енергија, тврди бугарската компанија „Енерго-Про“.Според компанијата, еден сантиментар мраз наталожен на ѕидовите на ладилникот ја […]