Ознака: ладно време

Вести

Времето денес сончево, а од четврток снег и…

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот во западните и северозападните делови ќе има локални врнежи […]

Вести

Времето денес сончево и ладно!

Времето  во Македонија ќе биде претежно сончево со појава на мала локална облачност во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.Утринската температура ќе […]