Ознака: лажги со опашки

Македонија

Заев: Лажги со опашки се изјавите дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор, нека му е на чест на Милошоски

По вчерашната изјава на пратеникот Антонио Милошоски дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор, денес  пред настанот […]