Ознака: лажица

Живот

Истражување за причестувањето со иста лажица: На неа нема ниту една вирусна или било каква бактерија

Истражување спроведено во Москва покажа еден неверојатен факт за научниците кои истражувале како тој ден сите верници се причестувале во Храмот со иста лажица, а да на неа нема ниту […]

Занимливости

КОЛКУ ДОБРО! Знаете ли зошто навистина служи дупката на лажицата за тестенини?

Многу од нас, дома имаат лажица за шпагети кои често ја користат, но малку знаат зошто всушност служи дупката која се наоѓа сред неа.Дали некогаш сте се запрашале зошто лажицата […]