Ознака: лажна ракија

Црна хроника

Трагедија: 17 лица починаа од труење со домашна ракија!

Откако во петокот пиеле лажна ракија, жртвите почнале да повраќаат, со јаки болки во стомакот и заматен вид, соопшти полицијата во областа Етах во Утар Прадеш.Седумнаесет работници загинаа, а дванаесеттина […]